—LIVE TEXT>>> EUROPA LEAGUE CSU CRAIOVA – AC MILAN – FIERBE BANIA

22:52 – Final de partida. 0 – 1 pentru Milanezi dar Craiova nu merita sa piarda. O surpriza placuta facuta de olteni tuturor romanilor.

22:50 – Avem 3 minute de prelungire pentru aceasta partida frumoasa facuta de formatia din banie.

22:50 – Andreas Conti si Briceag se ciocnesc  si se imbrances putin. Acestia sunt rapid calmati de arbitri aprtidei. Briceag este nervos iar Conti a speculat bine acest lucru. Nici un cartonas dat la aceasta faza.

22:48 – Craiova spera intr-un rezultat de egalitate. Avem un corner si Baluta centreaza la coltul lung. Milan nu reuseste sa iasa pe contra-atac.

22:46 – Baluta suteaza puternic pe spatiul portii dar portarul italian retine mingea. Joc puternic si frumos facut de craioveni. Nervi sunt intinsi la Milan care simte echipa romaneasca foarte periculoasa.

22:45 – Niang il faulteaza pe Gustavo si olteni beneficiaza de o lovitura libera de al 25 de metri. Baluta si Gustavo sunt langa mine. Trage Baluta si mingea ajunge la Panca care trege in-trun adversa.

22:41 – Corner pentru craioveni, Baluta centraza dar Kelic trimite cu capul pentru poarta. Craiova ataca si face un joc frumos.

22:40 – Iese Dimitrov si intra Mihai Roman iar la milanezi Cutrone iese si intra Antonelli. Ricardo Rodriguez este avansat in linia mediana, Antonelli intrand ca fundas stanga.

22:36 Kessie primeste primul cartonas galben al partidei pentru un atac imprudent. Acesta il loveste putin pe Briceag.

22:35 – In ultimele 10 minute echipa milaneza a renuntat la jocul de pase si joaca mai mult pe contre si cu mingi lungi. Andres Silva este periculor dar coechipierii acestuia ii trimit mingile prea lungi pentru rapidul atacant. Craiova se apara.

22:32 – Pancu deviaza cu capul catre poarta o minge venita dintr-un corner dar este surprins in pozitie de offside. Donnaromma trage de timp discutand cu centralul partidei. Acesta il avertizeaza dinou pe portar.

22:31 – Iese Abate si intra Conti. Se simte ca cei de la Milan stau mai prost la capitoul conditie fizica. Acestia s-au intors dintr-un turneu in ASIA si se pare ca acesta i-a epuizat putin.

22:29 – 0 – 1 in continuare in meciul Craiovei cu AC Milan dar jocul frumos ii apartine oltenilor din banie fiind si echipa care a avut mai multe oportunitati. Fanii craioveni iubesc curajul echipei cu care aceasta joaca in repriza secunda.

22:27 – Andres Silva patrunde in careul craiovean si este blocat de cei doi fundasi al Craiovei.

22:27 – Iese Mitrita si intra Barbut. Tehnicianul de pe banca craiovenilor isi doreste goluri si trimite un atacant odihnit in lupta.

22:25 – Borinni iese si intra Andres Silva. Italienii ataca cu mult curaj pentru ca craiovenii se relaxeaza in joc.

22:23 – OCAZIE IMENSA – Craiova ataca masiv, Baluta trece pe langa mingea centrata de un coechipier. Joc foarte frumos facut de olteni.

22:21 – Briceag intervine excelent la centrarea lui Essie si Milan simte ca e momentul sa accelereze putin pentru ca Craiova devine tot mai periculoasa.

22:20 – Mitrita suteaza masiv catre poarta milaneza. Portarul italian este avertizat verbal de arbitru ca sa nu traga de tine. Milanezii simt ca craiovenii au tupeu si nu se multumesc cu acest rezultat.

22:19 – Craiovenii joaca fara teama si obtine o lovitura libera la marginea careului milanez. Craiova este peiruloasa si Mitrita reuseste un sut bun pe langa poarta rosonerilor. Din pacate la cativa centimetri de tinta.

22:17 – Essie si Niang ataca poarta craioveana dar tot ei doi calmeaza faza si dau mingea in spate. Pana la urma milanezii beneficiaza doar de o aruncare de la margine dar reusesc si un sut puternic pe langa poarta lui Calancea.

22:15 – Centralul turc se incurca in semnalizari aratand out pentru craioveni apoi doreste sa intoarca. Pana la urma acesta acorda minge de arbitru si jocul continua.

22:13 – Baluta ii paseaza excelent lui Pancu printr-un gest tehnic de mare fotbalist. Din acate pasa urmatoare a lui Pancu lasa de dorit. Craiovenii ataca masiv.

22:10 – Avanseaza Mitrita cu mingea la picior catre careul advers dar este blocat de Kessie. Craiova joaca in continuare cu tupeu si isi incanta spectatorii. Baluta este surpins in offide in drumul lui catre gol.

22:09 – Calancea respinge sutul lui Niang in corner. Milanezii executa cornerul iar balonul este deviat de Briceag in bratele propriului portar.

22:08 – Mitrita cade in careu dar arbitrul turc ii face semn sa se ridice. Acesta acuza un fault si solicita lovitura de pedeapsa.

22:07 – Milan face un joc de posesie iar din cand in cand fac cateva accelerari foarte bune facute de Niang.

22:05 – Niang suteaza puternic dar peste poarta craiovenilor. Acest jucator este puternic dar are mari probleme de comportament la echipa.

22:04 –  Incepe meciul – Fortza Craiova – Speram la o repriza secunda la fel de frumoasa ca prima. Ne putem astepta la goluri multe din partea echipelor. 1 – 1 la ocazii marid e gol ratate.

21:59 – Jucatorii se pregatesc pe terenul de joc de repriza secunda. Craiovenii au lovitura de incepere.

PAUZA – O statistica arata ca ultimul gol marcat intr-o competitie europeana de formatia AC Milan a fost marcat de brazilianul KAKA.

21:47 – Prima repriza se termina cu un rezultat defavorabil romanilor dar cu un joc care promite un fotbal frumos si ca jucatorii din banie pot sa faca o figura frumoasa.

21:45 – 2 minute suplimentare pentru prima repriza. Nu este nimic terminat si pierdut. Jocul craiovenilor este bun si este nevoie de Denis Mangia sa ii motiveze pe jucatori ca sa nu resimta acest gol luat pe final de repriza.

21:44 GOL! Pancu il faulteaza e Borinni la marginea careului si obtin milanezii o lovitura libera periculoasa. Ricardo Rodriguez executa cu stangul direct in parta Craiovenilor. 0 – 1.

21:43 – Rodriguez reuseste sa treaca in prima faza de fundasul craiovean dar mai apoi acesta il blocheaza. Ramane 0 – 0. Craiovenii pe contra-atac.

21:41 – Gica Craioveanu si Victori Piturca este in tribuna si Georige Ilinca, fost presedinte al Craiovei, avem un meci frumos la care au venit multi oameni din fotbal.

21:40 – Craiova joaca bine, se apara si ataca ca si o echipa cu experienta dar se simte un oarecare aer de putina superioritate dpvd a valorii echipei milaneze. Selectionerul Cristof Daum este la acest meci prezent.

21:37 – Bancu il blocheaza pe Montolivo in drulul sau spre poarta craiovenilor si mingea sare in corner care este batut bine pentru ca Cutrone reuseste sa trimita mingea peste poarta.

21:35 – Gustavo trimite o minge in careul milanez dar Baluta craiovean se afla in pozitie de offide. Craiovenii ies la atac si o fac destul de bine. Milanezii paseaza mult in spate.

21:33 – Screciu se incalzeste pe margine pentru ca se pare ca Rossi este accidentat destul de dur. I se acorda ingrijiri la marginea terenului.

21:31 – O multime de steaguri alb-albastre canta frumos ca pentru un astfel de meci. Un meci pentru o istorie frumoasa. Rossi este faultat dar arbitrul turc nu acorda nimic. Rossi ramane intins pe gazon.

21:30 – La o jumatate de ora de joc, avem un rezultat de egalitate si egalitate este si la fazele importante de gol. Ambele echipe au fost aproape de deschiderea scorului.

21: 28 – Niang nu reuseste sa ciupeasca mingea din fata paratorului craiovean care indeparteaza pericolul din careul celor din banie.

21:27 – BARA – Cutrone loveste bara dupa o minge venita din jumatatea proprie de teren. Acesta rateaza dar creeaz o ocazi imensa de gol.

21:25 – Nu se inteleg aparatorii craioveni si trimit mingea in corner. Craiova scoate mingea periculor catre poarta rosonerilor dar pierde mingea in out.

21:23 – URIASA OCAZIE ratata de Alexandru Mitrita, acesta scapa singur cu portarul dar portarul italian reuseste sa apere sutul acestuia.

21:22 – Niang trece pe langa minge in careul craiovean si mingea se scurge in afara terenului. Craiova scapa bazma curata.

21:21 – Borini patrunde in careul craiovean, mingea iese afara iar Niang reuseste primul sut pe poarta in acest meci insa fara rezultat.

21:19 – Prestatie plina de curaj a romanilor care arata ca o echipa tehnica care isi tatoneaza adversarul si ataca mult pe contra-atac.

21:17 – Gustavo bate lovitura libera direct in mainile portarului Gianluiggi Donnarumma.

21:16 – Dimitrov ii trimite lui Baluta dar acesta nu reueste decat un out. Dupa aruncarea de la margine Zltinski este faultat si avem o lovitura libera de la 30 de metri.

21:15 – Primul sfert de ora nu aduce nici o ocazie clasa de gol ambele echipe neutralizandu-si atacurile. Toate mingile sunt pe Zapata.

21:14 – Mitrita, Baluta si Gustavo incearca un atac rapid dar este rapid anihilat de apararea rosonerilor.

21:12 – Gutrone este faultat si primeste lovitura libera. Acestia reiau cu o minge in spate.

21:11 – Mitrita incearca o patrundere sar este blocat de fundasul celor de la AC Milan si nu reuseste sa recupereze mingea.

21:10 – Tot Gutrone ataca dar este surprins in offide. Se apre ca echipa milaneza a accelerat ritmul partidei.

21:08 – Centrare periculoasa a lui Gudrone dar fundasii craioveni reusesc sa indeparteze pericolul si in final se reia jocul cu o lovitura de poarta.

21:06 – Milanezi arunca o minge in careul craiovenilor dar fundasul central trimite mingea cu pieptul in mainile portarului.

21:04 – Ambele echipe se tatoneaza si incearca sa tina de minge cat mai mult. La mijloc Zapata respinge tot.

21:02 – Briceag forteaza o patrundere si centreaza dar fundasii milanezi indeparteaza perisolul.

21:00 – incepe meciul pentru o istorie frumoasa, incep milanezii.

20:58 – jucatorii sunt pe teren si se alege terenul

20:56 – 25 de mii de spectatori au venit sa vada Craiova dupa 17 ani de lipsa din competitiile europene. Formatia milaneza a fost ultima data prezenta in cupele europene acum 3 ani.

20:54 – utimele indicatii sunt date de cei tehnicieni care spera intr-un rezultat bun pentru formatiile lor. Oamenii de sport din Romania mizeaza pe un rezultat nul sau un 1-2 pentru milanezi.

20:50 – jucatorii au intrat la vestiare si se pregatesc pentru intrarea pe teren.

Acesta incepe la ora 20:55—–>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Facem un LIVE TEXT PENTRU MECIUL SAPTAMANII IN ROMANIA—>

Iată cum arată cele două echipe care vor fi aliniate în această seară de cei doi tehnicieni:

Echipa de start a lui CS U: Calancea – Dimitrov, Spahija, Kelic, Briceag – Rossi, Zlatinski, Bancu – Gustavo, Băluţă, Mitriţă;
Rezerve: Mitrovici – Ferreira, Screciu, Mateiu, M. Roman, Bărbuț, Barthe;

Echipa de start a lui AC Milan: Donnarumma – Abate, Zapata, Musacchio, Rodriguez – Kessie, Montolivo, Bonaventura – Borini, Cutrone, Niang;
Rezerve: Storari – Mauri, Silva, Conti, Gomez, Antonelli, Manuel Locatelli.