EGALITATE 1-1 | LIVE TEXT | FCSB – CS U CRAIOVA | LIGA 1 ETAPA 3

Pagina facebook Liga Sport

22:57 – Jocul se termina cu o remiza 1 – 1. Ambele echipe au avut ocazii de gol dar nu au reusit sa le fructifice.

22:56Balasa il faulteaza pe Baluta si acesta vede cartonas galben. Avem o lovitura libera din preajma careului lui FCSB. Craiovenii au o sansa mare.

22:54 – Si tehniceanul Craiovean este agitat, suparat pentru ca s-au acordat 4 minute de prelungire. Acesta ar trebui sa stie ca arbitrul de rezerva doar indica acest lucru. Ar trebui sa ceara explicatii arbitrului Istvan Kovacs. Dimitrov ia si el cartonas galben.

22:51Repriza secunda este prelungita cu 4 minute si gustavo incaseaza si el un galben pentru proteste!

22:49Dica este extrem de nervos. Arunca cu obiecte pe banca stelista. Se vede ca isi doreste sa demonstreze ca echipa lui are valoare si vrea sa castige. Totusi, nimic nu scuza acest comportament!

22:48Larie vede un cartonas galben pentru o interventie dura la un adversar. Se intind nervii in aceste ultime minute. Nimeni nu se multumeste cu un egal!

22:45 Anunt oficial, peste 11.500 de spectatori la acest meci. Oltenii au sustinere mare din tribune dar fanii stelisti s-au auzit pe toata durata partidei.

22:43 – Bancu patrunde in careu si centreaza dar mingea se opreste in mainile portarului stelist. Craiova reintra in joc si isi creeaza ocazii dar nu reusesc sa marcheze.

22:42 – Ofensiva echipei lui Nicolae Dica parca s-a mai domolit si parca echipa din Bucuresti invita oltenii sa atace. In acest moment Craiova conduce ostilitatile.

22:40 – Atac in forta al CSU dar stelisti reusesc sa indeparteze pericolul. Scorul ramane in continuare 1 – 1.

22:37 – Spahija este inlocuit cu Rossi. Tehnicianul Craiovei scoate un fundas si baga un jucator ofensiv. Se doreste victorie pe National Arena.

22:33 – Denis Man este faultat la 30 de metri de poarta. Balasa executa exceptional si portarul Calancea respinge in corner.

22:31 – Arbitrul Istvan Kovacs ii avertizeaza verbal pe doi jucatori pentru ca se imbrancesc la un corner executat de Tanase. Cornerul iese in out dar cei de la FCSB executa.

22:29 – Atacuri furibunde din partea FCSB dar niciunul nu se materializeaza. Craiovenii au pierdut posesia de minute bune dupa gol si tot ce fac este sa neutralizeze atacurile stelistilor.

22:26 – Stelisti sunt in atac. Acestia au luat atitudine si au prins curaj. Ros-Albastri ataca cu tot efectivul in jumatatea craioveana.

22:24GOOOOOOOOOOOOOL!!! Ghnoere puncteaza pentru a doua etapa la rand. Reia din fata porti cu forta. Scorul este 1 – 1!

21:21Ghnoere reia cu capul peste poarta craioveana si scorul ramane cel din prima repriza. Jocul se aseaza dinpu. Spahija primeste avertisment pentru o intrare dura.

21:19Iese Mitrita care este obosit si intra Nicusor Bancu. Meciul este unul tensionat si se dau si primele cartonase pentru imbranceli la mijlocul terenului.

22:16 – LUPTA STEAUA SE AUDE DIN TRIBUNE. Oamenii prezenti la meci striga si canta ca pentru un mare derbi.

22: 15 – Morais suteaza pe poarta craioveana dar Calancea prinde  mingea cu siguranta. Steaua incepe sa atace cu mingi joase si incearca sa surprinda prin viteza.

22:13 – Dica se uita la tabela care in continuare ii este ostila. Scorul este 0 – 1 pentru Craiova si stelisti intra incet in criza de timp.

22:10 – Ocazie mare pe care stelistii o irosesc. Denis Man trimite un balon direst in bratele lui Calancea. Acesta a fost singur in fata portarului.

22:07 – Incepe repriza a doua steaua are 45 de minute sa egaleze cel putin. Dupa cum decurge jocul craioveni conduc partida.

21:50Calancea respinge in corner o minge, stelisti executa si cele doua minute de prelungire s-au scurs si meciul se termina la pauza cu 0 – 1. Mitrita ia si el galbene pentru proteste.

21:48Moncilovici rateaza din fata portii si rateaza sansa de a intra la vestiare la egalitate.

21:46 – De minute bune posesia este a celor d ela FCSB. Acestia se napustesc asupra careului aparat de Calancea dar reusesc sa scotata doar un corner.

21:43 – Alibec este in tribuna si se vede ca este indignat pentru ca a pierdut banderola stelei. Acesta va fi utilizat dinou in retului din Cehia.

21:41Pintili primeste galben pentru proteste si jocul este reluat cu FCSB in atac. Ghnoere reuseste un sut puternic aparat de Calancea.

21:40 – Gustavo este pe gazon si arbitrul Kovacs opreste jocul. Gustavo se ridica si este scos in afara terenului.

21:39 – Probleme serioase pe faza defensiva pentru ros-albastri. Florin Tanase urca pe contraatac, Denis Man primeste mingea dar suteaza pe langa poarta!

21:36 – Calancea il blocheaza pe Tanase dinfata portii dar acesta se accidenteaza. Jocul este oprit pentru a primi portarul ingrijiri.

21:35 – Dica incearca sa faca mutari in teren pentru a reusi sa isi surprinda adversarul. Minutul 33 dar FCSB pare sa nu isi revina. Craiova joaca foarte bine.

21:32 – Baluta suteaza peste poarta. Jocul devine tot mai intens si stelisti nu se regasesc. Craiova ataca cu toate fortele.

21:29 – GOOOOOOOOOL!!! BALUTA reuseste sa puncteze. 0 – 1 pentru Craioveni. Becali este redus la tacere. O eroare mare  lui Ovidiu Popescu!

21:29 – Gnohere este faultat la mijloc si Denis Man primeste o minge prea lunga care ajunge in bratele portarului craiovean.

21:26 – Intrare tare a lui Moraes la care craiovenii cer un galben. Arbitrul nu acorda nimic doar o lovitura libera directa.

21:24 – Jucatorii se tatoneaza in continuare si avem un meci care nu este deloc spectaculos. Asteptam si fazele importante de poarta.

21:20 – Texeira centreaza perfect pentru Tanase dar acesta reia din 5 metri peste poarta aparata de Calancea.

21:19 – Gnhere reuseste sa suteze dintre doi adversari dar dinou departe de poarta craioveana. Scorul este in continuare 0 – 0.

21:18 – Mitrita suteaza dinou peste poarta stelistilor. Mitrita este cel mai activ jucator in primele 15 minute ale partidei.

21:17 – Jucatorii celor de la CSU CRAIOVA sunt fluierati de marea de suporteri ros-albstri care este prezenta pe National Arena.

21:14 – Popescu il faulteaza pe Mitrita care centreza periculos, mingea este scoasa in afara careului si Moraes suteaza la cativa centimetri pe langa poarta stelistilor.

21:13 – Craiovenii joaca mult cu portarul semn ca acestia resimt presingul facut de FCSB. Acestia scapa si mingea in put.

21:11 – Gnohere suteaza puternic catre poarta craioveana dar mult peste aceasta. Scorul ramane 0 – 0.

21:10 – Gustavo este faultat de Moraes. Multe faculturi in aceste 8 minute de joc. Echipele se lupta pentru victorie.

21:08 – Mitrita trece de Balasa dar este deposedat in careul FCSB si mingea este dinou la stelisti.

21:07 – Denis Man centrezeaza perfect dar nimeni nu asteapta mingea in careul craiovean.

21:06 – Fault facut de Mihai Pintili, asupra lui Baluta dar acestia dau mingea in spate la portar. Deocamdata echipele se tatoneaza.

21:04 – Baluta scapa singur catre poarta stelistilor dar este rapid prins din spate si deposedat de Moncilovici.

21:03 – Istvan Kovacs ii da un avestisment lui Slatisnki pentru o comportare nesportiva.

21:02 – Arbitrul Istvan Kovacs ia mingea de la plutonierul in retragere Daniel Porumb si da startul acestei partidei. Lovitura de incepere o au stelisti!

Meciul incepe la 21:00 —>>>

In acesta seara de la ora 21:00 se intalnesc doua eterne rivale. FCSB primeste vizita celor de la Craiova si se anunta un meci de gala. Veti putea urmari live text pe telefonul si calculatorul dvs sa primiti noutati cu cele mai importante faze de joc si cu ce se intampla in acest meci.

Echipele de start:

FCSB: Niță – Enache, Bălașa, Momcilovici, J. Morais – Pintilii, Ov. Popescu – Man, Tănase, Teixeira – Gnohere
Rezerve: Stăncioiu, Larie, Pleașcă, Szecui, D. Benzar, Grecu, De Amorim

CSU Craiova: Calancea – Dimitrov, Spahija, Barte, Fereira, Briceag – Screciu, Zlatinski – Gustavo, Băluță, Mitriță